Cumartesi, 24 Temmuz 2021
Neo-Ser Firma Profilimiz
PDF Yazdır e-Posta

1996 yılında Sayısal Boyut Bilgisayar LTD.ŞTİ. unvan ile kendi pazarında teknik servis hizmetleri konusunda çalışmalarına başlayan şirketimiz, HP Türkiye ile yaptığı taşeronluk anlaşması ile Ankara’da (Sayısal Boyut Bilgisayar LTD.ŞTİ) ve Adana’ da (ERKE Bilgisayar LTD. ŞTİ) HP Bölge Onarım Merkezleri kurarak, Ankara ve Anadolu'da, HP müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Hizmetimizin temelini ve en önemli kısmını oluşturan ortak çalışmamız 2002 yılı başına kadar devam etmiştir.

1999 yılında, yerinde onarım Sayısal Boyut Bilgisayar LTD.ŞTİ. yerinde onarım (on-site) ve ERKE Bilgisayar LTD. ŞTİ. bölge onarım merkezlerinin (FRC-field repair center) HP tarafından birleştirilmesi kararı alınınca, Mezon Bilgisayar Ticaret LTD. ŞTİ. kurulmuş ve HP Türkiye taşeronluk hizmetleri, bu yeni kurulan şirket ile hizmetine devam etmiştir.

HP Türkiye ile yapılan taşeronluk anlaşması gereğince, Ankara Bölgesi Onarım Merkezi ve Teknik Servis hizmetini yaklaşık 6 yıl boyunca, HP World standartları doğrultusunda, müşterilerine en iyi hizmeti vermiştir. Aynı zamanda Anadolu'nun değişik bölgelerinde yerinde onarım (on-site) hizmetini de başarı ile yürütmüştür.

Donanım destek konusunda her türlü PC ve çevre birimleri (laser yazıcılar, inkjet yazıcılar, dotmatrix yazıcılar, tarayıcılar, yedekleme üniteleri, plotter, large format yazıcılar v.s.) konularında müşterilerine destek hizmetini başarıyla gerçekleştirmiştir.

2002 yılı itibariyle, donanım destek hizmetini, satış kanalı ile müşterilerimizin gereksinimlerini paket çözümlerle karşılamaya yönelik çalışmalarına başlamıştır. Müşteri hizmetleri anlayışımızı, daha ileriye götürmeyi ilke olarak benimseyen şirketimiz, satış kanalının çalışmaya başlaması ile birlikte, müşteri isteklerini proje bazında da çözebilmektedir. Şu anda her türlü bilgisayar ve çevre birimleri kurulum-destek-onarım ve servis alt yapısı hizmeti verilmekte; ihtiyaç duyulan her türlü tüketim malzemesi temin edilebilmektedir.

Elektronik sektöründe gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar sonucunda 2007 yılında isim değişikliğine giderek NEO-SER Elektrik Elektronik Bilgisayar LTD. ŞTİ. adını almış ve halen çalışmalarına elektronik sektöründeki yenilikleri de ekleyerek devam etmektedir.